30.8.2016

מלונדון להיכל אמנויות הבמה | Guys And Dolls

"המחזמר המושלם בכל הזמנים". כך הכתיר Sunday Times את ההפקה החדשה של Guys And Dolls "ברנשים וחתיכות". בימוי תוסס וכוריאוגרפיה סוחפת. עשרות משתתפים. תזמורת של 14 נגנים, תפאורה עשירה, תלבושות צבעוניות... ומעל לכל הדמויות הנהדרות של דמון רניון: מהמרים, פושעים קטנים, נערות מועדוני לילה סרסורים ופרוצות ואנשי המיסיון. השירים הנפלאים של פרנק לוסר - מצעד אין סופי של להיטים מוכרים ואהובים. 

המופע בכוריאוגרפיה של כוכב הבלט הקובני קרלוס אקוסטה ואנדרו רייט ובבימוי של הניו יורקי גורדון גרינברג.


ברנשים וחתיכות - ההפקה עטורת השבחים של פסטיבל התיאטרון היוקרתי בצ'יצ'יסטר, הישר מהווסט אנד בלונדון, ישר למשכן האופרה בתל-אביב.  15 הצגות בלבד החל מתאריך 13 בספטמבר 

ההפקה החלה את דרכה בפסטיבל צ'יצ'יסטר היוקרתי, עברה לתיאטרון הסאבוי בווסט אנד וזכתה בשבחי הביקורת. הכרטיסים נחטפו, ההפקה זכתה לחמש מועמדויות חשובות לפרס אוליבייה ולאחר מספר חודשים, ממשיכה את דרכה המוצלחת בתיאטרון הפניקס בלונדון. במקביל הפקה מקבילה עם צוות נוסף יצאה לסיור ברחבי בריטניה ואירלנד ותגיע בסופו של הסיור לבית האופרה בתל אביב. 

Guys And Dolls  מחזמר כמו שרק בווסט אנד וברודווי יודעים להפיק. שעתיים וחצי של  הנאה צרופה ומוסיקה נהדרת. ההצגה באנגלית עם כתוביות תרגום לעברית.


העלילה 
נתן דטרויט צריך כסף למשחקי הקוביה הלא חוקיים שהוא מארגן והוא צריך אותו דחוף. שלא לדבר על אירוסיו בני ה- 14 שנים לזמרת מועדוני הלילה מיס אדלייד שסבלנותה פוקעת. מנגד מופיע סקיי מסטרסון, בחור שמעולם לא אומר לא לכל משחק או התערבות  ושרה - נערת המיסיון, חתיכה עם לב מקרח. סקיי מתערב שהוא יגרום לשרה להתאהב בו  וייקח אותה לארוחת ערב בהאבנה קובה ובתמורה יביא 12 חוטאים לפגישה של המיסיון. 
זהו הימור שנתן דטרויט לא יכול לוותר עליו. הסיפור הניו יורקי הזה על מהמרים, גנגסטרים ונערות מועדוני לילה שזור בכמה מן הלהיטים הגדולים שידע עולם המחזמרLuck Be a Lady, Sit Down You're Rockin the Boat,  I've Never Been in Love Before  ועוד רבים וטובים.


היוצרים
מוסיקה ומילים: Frank Loesser
מחזה: Jo Swerling, Abe Burrows
בימוי: Gordon Greenberg
תפאורה ותלבושות: Peter McKintosh
כוריאוגרפיה: Carlos Acosta, Andrew Wright
ניהול מוסיקלי ותזמור קטעי הריקוד: Gareth Valentine
תזמור: Larry Blank
תאורה: Tim Mitchell

הבמאי:
האמריקאי גורדון גרינברג שביים מחזות זמר רבים ברחבי ארצות הברית ואירופה אסף לצדו חבורה מוכשרת של יוצרים כדי להעלות את ההפקה החדשה של Guys and Dolls . בהם הכוריאוגרף קרלוס אקוסטה, רקדן/כוריאוגרף קובני, אחד הכישרונות הבולטים בבלט המלכותי הבריטי, כוכב בקנה מידה עולמי. קרלוס אקוסטה זכה למועמדות לפרס על האוליבייה על הכוריאוגרפיה למחזמר הזה ביחד עם שותפו ליצירה אנדרו רייט. 

פרנק לוסר  Frank Loesser כתב עשרות שירים שהפכו ללהיטים גדולים שהוקלטו וזכו לגרסאות רבות. "ברנשים וחתיכות" הוא המחזמר המצליח ביותר שלו, הוא כתב גם את המוסיקה והשירים למחזמר "איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ", וכן את השירים לסרט הידוע "הנס כריסטאן אנדרסן" בכיכובו של דני קיי בהם גם "טמבולינה" הכל כך אהוב.
וכן שלל שירים בהם השיר זוכה האוסקר Baby It's Cold Out Side.

שלכם, יורם בר-סלע


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר את תגובתכם, כאן