26.4.2014

פסטיבל דוקאביב 2014 - סינמטק תל-אביב


כמו בכל שנה, למעלה מ-100 סרטים – מהחשובים שנעשו בארץ ובעולם יוצגו בפסטיבל דוקאביב, המביא לאוהבי הקולנוע בישראל את מיטב היצירה הקולנועית הדוקומנטרית של השנה החולפת. זהו הפסטיבל ה-16. הפסטיבל מתקיים בתמיכת: המועצה הישראלית לקולנוע- משרד המדע התרבות והספורט, yes דוקו, עיריית תל אביב- יפו, נמל ת"א המנוהל על ידי חברת אוצר מפעלי ים.

לצד ההקרנות שיתקיימו בסינמטק תל אביב ובנמל ת"א, הפסטיבל השנה שם פעמיו אל הדרום: הוא יפתח בהקרנה חגיגית של סרטה של ג׳ולי שלז ״תחנה סופית״ העוסק במתחם התחנה המרכזית ובחיי התושבים בסביבותיה ויפרוש מוקדי הקרנה בדרום תל אביב – במרכז הערבי יהודי ביפו, בגינת לוינסקי, ובפלורנטין במתחם של קואופרטיב ״בר קיימא״.


בין השאר, יוצגו סרטים עטורי פרסים: זוכה פרס האוסקר לסרט דוקומנטרי באורך מלא "20 צעדים מהתהילה", זוכה האוסקר לסרט הדוקומנטרי הקצר "הליידי בדירה 6", הזוכה בפרס הקהל בסאנדאנס "הנסיך הירוק", "מעגל הגאווה" זוכה פרס הקהל ופרס "טדי" בברלין, "שירים מהיער" זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל הדוקומנטרי הבינ"ל באמסטרדם.

וכבכל שנה, יתקיימו: תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית, תחרות סרטי סטודנטים, "עומק שדה": פרס לחזון היצירתי, בשיתוף עם פורום המבקרים.


בין מוקדיי הפסטיבל: 
  • המפיק סיימון צ'ין-זוכה פרס פסטיבל סאנדנס. סיימון צ׳ין, יהיה מבין הבולטים שבאורחי הפסטיבל, לרגל הקרנת סרטו ״הנסיך הירוק״ (בבימויו של נדב שירמן) שזכה לאחרונה בפרס הקהל בפסטיבל סאנדאנס. הוא יקיים כיתת אמן מיוחדת ויחלוק עם הקהל את ניסיונו בהפקתם של אבני דרך בתולדות הקולנוע הדוקומנטרי כגון ״שוגר מן״ ו״איש על חבל״. 
  • סרטים מטלטלים המציגים תמונה קולנועית יוצאת דופן בוטה ומאתגרת של הנעשה באפריקה
  • סרטים על תרבות ואמנות: סרטים על מחול וכוריאוגרפים לציון 25 שנה לסוזן דלל
  • סרטים על סופרים, הוגים ואמנים ובהם: נועם חומסקי, פראנץ פאנון, גור וידאל,  סלאבוי ז׳יזק,  איי ויי ויי,  נאן גולדין, ורמיר ביאליק, יעקב שבתאי, מחמוד דרוויש, ועוד

הפסטיבל יתקיים תאריכים : 17-8 במאי 2014


מוסיקאים בקולנוע:

Pulp, שסוקר מופע של הלהקה בשפילד, Finidng Fela, שמשרטט דיוקן ססגוני  במיוחד של המוזיקאי והזמר הניגרי פלה קוטי, זוכה האוסקר 20 צעדים מהתהילה ועוד.

הגות, הגירה, גזענות, פוליטיקה, כלכלה ואקטיביזם:
במסגרת התכנית כלולה אסופת סרטים מטלטלת המציגה תמונה קולנועית יוצאת דופן בוטה ומאתגרת של הנעשה באפריקה -יבשת הרחוקה מן התודעה שלנו בדרך כלל, אך קרובה אלינו פיזית עד מאוד.

אמנות ומחול:
לציון 25 שנה לסוזן דלל תוצג אסופה של סרטים דוקומנטריים העוסקת במחול ובכוריאוגרפים. בנוסף, תוצג תכנית עשירה שתכלול כמה מהסרטים הדוקומנטריים הבולטים מן הארץ ומהעולם העוסקים בתרבות, אמנות, ספרות והגות ובהם סרטים העוסקים בסופרים כגון – ביאליק, יעקב שבתאי ומחמוד דרוויש, בהוגים כגון גור וידאל, סלאבו ז׳יזק, באמנים מוכרים כגון איי ויי ויי , נאן גולדין, ורמיר ולצידם כמה תגליות שאינן מוכרות אך מסקרנות לא פחות. אחת מהן כלולה בסרטו של רומן פולנסקי "סופשבוע של אלוף" החוזר למפגש שנערך ב-1971 בינו לבין אלוף הפורמולה 1 ג'קי סטיוארט.שלכם, יורם בר-סלע
נשמח לשמוע את דעתך על הנושא, ניתן להשאיר תגובה, ממש פה למטה בבלוג או ברשתות החברתיות.לקבלת עדכון על כל פוסט חדש שעולה - צרפו את "תרבות אנד דה סיטי" לחברים שלכם-


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר את תגובתכם, כאן