12.3.2024

כנס האנימה והמנגה הגדול בישראל בפורים - יפן בירושלים הארוקון 2024

כנס האנימה והמנגה הגדול בישראל בפורים
בנייני האומה, ירושלים
במעמד שגריר יפן בישראל 
ראשון 24.03.24, בין השעות 09:00-21:00

אנימה, מנגה ותרבות יפן הפכו בשנים האחרונות לחלק מהתרבות עליה גדלנו. מסדרות כמו המומינים או דרגון בול Z ועד לסדרות הפופולאריות הסוחפות את העולם שלנו היום. 

כחלק מההערכה והאהבה לז'אנר יתקיים בפורים בבנייני האומה בירושלים כנס הארוקון 2024 אליו צפויים להגיע אלפי חברי הקהילה מכל רחבי הארץ ומכלל הגילאים כדי לחוות קצת טעם של יפן בירושלים.

במהלך פורים יצבע כנס הארוקון את ירושלים בצבעים ססגוניים, עם תחפושות מהממות, מוצרים ייחודיים מיפן, מגוון הרצאות וסדנאות מרתקות, תחרות שירה בסגנון איידולים יפנים ועוד המון הפתעות. 

כנס האנימה והמנגה הגדול בישראל בפורים 2023
צילום: רועי זינתי


את הכנס מפיק ויוזם ארגון אמא"י בשיתוף שגרירות יפן בישראל במטרה להביא לישראל חלק ממעצמת האנימה ברמת הכנסים העולמית כמו "קומיקון" המפורסם, כנס MCM בלונדון ועוד המושכים אליהם מעריצים רבים ואוהבי הז'אנר מכל רחבי העולם.

במהלך הכנס תתקיים כמדי שנה "תחרות הקוספליי" (תחרות התחפושות הגדולה בישראל) בהשתתפות מתחרים מכל הארץ שיתחרו על התחפושת הטובה ביותר. ראוי לציין כי כל התחפושות כולן נעשות בעבודת יד עצמאית! במהלך התחרות  ישא דברים שגריר יפן בישראל מר מיזושימה קואיצ'י על המצב הביטחוני והשפעתו על הקהילה.

פרסים לאוהבי אנימה צעירים 

ע"ש נויה דן ז"ל שנרצחה ב7.10 והחייל תומר שלמה מיארה ז"ל שנפל בקרב בעזה

נויה דן ז"ל בת ה-12 והחייל תומר שלמה מיארה ז"ל היו פעילים מאוד בקהילת אנימה ולאור המצב והשנה החליטו בני משפחתם להעניק פרסים בשם יקיריהם שאינם ולהמשיך את המורשת שלהם. 
נויה דן ז"ל שנרצחה עם סבתה ב7.10 בקיבוץ כיסופים התכוננה להגיע בפורים לכנס יחד עם אמה.
השנה תעניק האם פרס לאוהבי אנימה צעירים כמו נויה. 
תומר שלמה מיארה ז"ל חייל בן 28 בנופלו, חבר בקהילת האנימה  נפל בקרב בעזה ומשפחתו וחבריו מבקשים להנציח את מורשתו ולהעניק פרס על שמו בתחרות.

עוד בכנס - תחרות שירה וריקודים "אמא"ידול" בה מוזמנים המתחרים לשיר שירים מסדרות אהובות בהופעה בסגנון איידולים יפניים וקוריאניים הסוחפים עכשיו את הרשת. תחרות צבעונית וססגונית בהשתתפות הקהל יחד עם הזמרים. מומלץ ורצוי לבוא ולשיר עם סטיקלייטים זורחים!
 
"טקס פרסי האנימה" יציג בפני הקהל מה היתה הסדרה הטוב ביותר במהלך 2023? הדמויות הטובות ביותר, הזוג הטוב ביותר, שיר הפתיחה הטוב ביותר ועוד במטרה לחגוג את העשייה היפנית וההשפעה של סדרות אלו על הציבור בישראל.

במהלך הכנס יתקיימו כמעל 27 הרצאות וסדנאות בנושאי אנימה, מנגה ותרבות יפן מפי מרצים מתוך הקהילה. את ההרצאות והסדנאות מעבירים יוצרי תוכן מהקהילה, ביניהם בוגרי תואר ראשון ושני בתחום חקר אסיה, אמני איפור וקליגרפיה, מדריכי טיולים שימליצו על טיולים ליפן ועוד.

לרשות משתתפי הכנס יעמוד מתחם דוכנים גדול במיוחד הכולל דוכני אמנים וציירים מהקהילה שימכור מוצרים ייחודיים, 2 קומות של דוכנים עם מוצרים מיפן וכמו כן דוכנים מסחריים כמו סטימצקי, קומיקאזה 2.0, קומיקס וירקות ועוד. הנחות מיוחדות לבאי הכנס וסדרות נדירות למביני עניין.

הווי כללי בכנס האנימה והמנגהכנס הארוקון הינו אחד משני אירועי הדגל של ארגון אמא"י (ארגון מנגה ואנימה ישראל) המתקיימים בבנייני האומה. אמא"י הוא ארגון ללא מטרות רווח כפועל מעל לחמש-עשרה שנים לקידום תחום האנימה, מנגה והתרבות היפנית בישראל. לכנסים מגיעים אלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים הנהנים ממגוון פעילויות ,מחזות זמר מקוריים, משחקים וקונסולות חדשים, דוכנים מגניבים, פאנלים של אורחים מחו"ל, סרטי אנימציה חדשים מיפן, תחרויות שירה ותחפושות מקומיות ובינלאומיות, ועוד. הכנסים מתקיימים בשיתוף שגרירות יפן בישראל.כנס הארוקון 2024,  פורים בנייני האומה ירושלים
ראשון 24.03.24 – מהשעה 09:00 בבוקר עד 21:00 בערב.
מתאים לכלל הגילאים

עלות
כרטיס הכניסה כולל השתתפות בכל ההרצאות, התחרויות והאטרקציות בכנס
חינם עד גיל 5 – מכירה מוקדמת 75 ₪, ביום הכנס 80 ₪.
בנייני האומה שדרות שז״ר 1, ירושלים   
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים : באתר https://harucon.org.il/2024/


אשמח לשמוע את דעתך על הנושא, ניתן להשאיר תגובה, ממש פה למטה בבלוג או ברשתות החברתיות.

לקבלת עדכון על כל פוסט חדש שעולה - עקבו אחרינו בפייסבוק


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר את תגובתכם, כאן