13.12.2023

אליפות ישראל בשחמט מגיעה לעכו: מחזקים את תושבי הצפון

חגיגת שחמט בצפון הארץ. העיר עכו נבחרה לארח את התחרות היוקרתית – אליפות ישראל הפתוחה בשחמט בהשתתפות אמנים בינ"ל, רבי אמנים ועוד. משפחות החטופים ותושבים המפונים מביתם ישתתפו ללא תשלום. ראש עיריית עכו שמעון לנקרי: "גאים על הבחירה בעכו, מזמין את הציבור לחגיגה של תרבות. נקבל בברכה את אלופי השחמט בישראל". יו"ר האיגוד, צביקה ברקאי: "מגיעים לחזק את תושבי הצפון ולהנגיש את השחמט לתושבי ישראל"

אליפות ישראל מגיעה לעכו. התחרות הכי יוקרתית שיש לשחמט הישראלי להציע תיערך בין ה-21.1.2024-29.1.2024 בעכו ותהיה פתוחה לקהל ללא תשלום. עכו תעשה היסטוריה ותארח לראשונה בתולדותיה את האליפות והאירוע יתקיים בהובלת מפעל הפייס, עיריית עכו ואיגוד השחמט בישראל. במסגרת האליפות יגיעו לעכו אמנים בינ"ל ורבי אמנים - והיא מיועדת כמובן לגברים ולנשים כאשר באיגוד הישראלי לשחמט החליטו לאפשר למשפחות החטופים ואזרחים המפונים מביתם להשתתף בתחרות- ללא תשלום. בתחרות יחולקו פרסים בשווי שיא של למעלה מ 100,000 ₪!

אירוע הפתיחה יתקיים ב-21.1 כאשר האליפות תמשך עד ל-29.1 אז יוכרזו אלופי ישראל בשחמט במסגרת טקס הסיום החגיגי. בתכנית, לקיים לאורך האליפות הפנינג שחמט במוסדות שונים בעיר עכו ולשלב את הקהילה המקומית בחגיגת שחמט במטרה להנגיש את משחק המלכים לתושבי עכו והסביבה, זאת כחלק מההבנה כי השחמט תורם רבות לפיתוח חשיבה אסטרטגית, כבוד הדדי, ויכולות קוגניטיביות משמעותיות. האירוע כאמור מתקיים בחסות ותמיכת מפעל הפייס, בשותפות עם עיריית עכו.

צביקה ברקאי, יו"ר איגוד השחמט בישראל, אמר לקראת האליפות: "מדיניות איגוד השחמט הישראלי יחד עם מפעל הפיס, הינה  הבאת אירועים לאומיים ספורטיביים ותרבותיים לערי הפריפריה, בימים אלו בהם המתיחות בצפון חשוב לנו להגיע לצפון ולחזק את התושבים בקריאה לשמירה על שגרה גם בימי המלחמה ועכו המתאימה ביותר לכך. כיום באיגוד למעלה מ 10,000 שחמטאים פעילים לצד לימודי שחמט בלמעלה מ 1,000 מוסדות חינוך בארץ. ברצוני להודות לראש העיר, שמעון לנקרי על ההירתמות והשותפות, עם ישראל מוזמן לחגיגה אמיתית"

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי הוסיף כי "עכו מקבלת בברכה את אלופי השחמט של ישראל ומאחלת לכולם הצלחה גדולה. הבחירה לקיום את משחק המלכים בעכו היא האליפות שלנו, של הקהילה המדהימה בעכו והזדמנות להזמין את תושבי הצפון להגיע לאליפות ולהנות מהעיר המתפתחת שלנו"

אשמח לשמוע את דעתך על הנושא, ניתן להשאיר תגובה, ממש פה למטה בבלוג או ברשתות החברתיות.

לקבלת עדכון על כל פוסט חדש שעולה - עקבו אחרינו בפייסבוק


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר את תגובתכם, כאן