1.8.2023

תערוכת "בת הטוחן" לגיל הרך בטכנודע חדרה למשך הקיץ

טכנודע חדרה, המוזיאון הישראלי לרפואה, חלל ומדע, מזמין את כל ילדי ישראל ליהנות מהפנינג קיץ 2023, שכולל גם את תערוכת "בת הטוחן", המבוססת על סיפור האגדה הידוע מבית האחים גרים, לגיל הרך. 

תערוכת בת הטוחן ב"טכנודע" חדרה – צילום: נחשון חגג
תערוכת בת הטוחן ב"טכנודע" חדרה – צילום: נחשון חגג 

אגדת הילדים בת הטוחן, היא מעשייה מאת האחים גרים, שבה טוחן הכפר מתרברב בפני המלך שבתו מסוגלת להפוך קש לזהב. הבת נשלחת לחדר המטוויות, ושם, משום מקום, בא לעזרתה אישון קטן וטווה במקומה זהב. בפעמיים הראשונות בהן הוא עוזר לה, היא משלמת לו בטבעת זהב ישנה ובשרשרת חרוזים. בפעם השלישית, לא נותר לה דבר. היא נאלצת להבטיח שתיתן לו את תינוקה, לכשייוולד. כעבור שנה, האישון בא לדרוש את שהובטח. אם בת הטוחן, שכעת היא מלכה, תגלה את שמו - יסכים לוותר.

תערוכת בת הטוחן ב"טכנודע" חדרה – צילום: נחשון חגג
תערוכת בת הטוחן ב"טכנודע" חדרה – צילום: נחשון חגג 


תערוכת בת הטוחן עוצבה במיוחד עבור הילדים, התפאורה, התחפושות, האורות, הבדים, האווירה כולה מעצימה את החוויה שהמשתתפים עוברים בתערוכה. תוך כדי התערוכה נחשפים הילדים לנושא המדעי "הגלגל, הגלגלת וגלגלי השיניים" והם נעזרים בחושים השונים תוך כדי התנסות ולמידה

התערוכה מיועדת לילדים בגילאי 3-7. תחילה הילדים נכנסים להצגה שבמהלכה הם פוגשים את המלך והעוזר המבולבל שלו שעוזר לו להגיע לחתונה, ולאחר מכן מתפזרים במרחב לתחנות ופעילויות הקשורות לנושא המדעי ולפעילות במעבדה. 
אורחי התערוכה ילמדו מה היא המצאה בכלל, איך ילדים יכולים לחשוב בעצמם בצורה יצירתית מלהמציא משהו חדש שלא היה קיים קודם לכן. הילדים ילמדו על עולם הגלגלים, ילמדו ויפתרו איך לעזור למלך לשאוב מים מהבאר, להגיע ממקום למקום וימציאו המצאות הפותרות את "הבעיות" שעולות בהצגה. 

תערוכת בת הטוחן ב"טכנודע" חדרה – צילום: נחשון חגג
תערוכת בת הטוחן ב"טכנודע" חדרה – צילום: נחשון חגג תערוכת בת הטוחן פתוחה לקהל הרחב עד סוף אוגוסט
ימים א' עד ה' בין 9:30 ל - 15:00 , ימי ו' עד השעה 13:00
מחיר כניסה:65  ₪  לילד מגיל 3 ו-  35   ₪  למבוגר באתר http://technoda.org.il/
תערוכת בת הטוחן עד סוף אוגוסט
טכנודע, רח' הרב ניסים 2, גבעת אולגה , חדרה. טל' 04-6333505                


אשמח לשמוע את דעתך על הנושא, ניתן להשאיר תגובה, ממש פה למטה בבלוג או ברשתות החברתיות.

לקבלת עדכון על כל פוסט חדש שעולה - עקבו אחרינו בפייסבוק


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר את תגובתכם, כאן