29.2.2012

דן ינאי שר ומנגן ב"אוזן בר" - על אחת שהייתה וכבר לא, אחת שאולי לא תהיה...

"כשאת סוף סוף אומרת
מתי תבין שפה זה לא סרט
לא עוד אחד מהשירים שלך אל תנסה לזרוק בדיחה
אם אתה רוצה שאדבר
אולי תפסיק להקשיב לעצמך" (דן ינאי)בעיני, מילים אלה מתארות מצויין את דן ינאי, (Singer Songwriter) משורר צעיר, נגן פסנתר וזמר מוכשר המלווה את שיריו בגיטרה ובנוכחותו הססגונית. עוד לא בן 21, וכותב שירים על נושאים כמו מהות החיים, קשרים בין אנשים, אהבה... נכזבת. וכל הכישרון הזה, חי ביחד ולצד חוש הומור שנון, ציני ומפתיע.

בשבת, 2 בפברואר 2013, בשעה 20:30 דן יופיע במועדון "אוזן  בר" בתל-אביב
וישיר את שיריו בליווי גיטרה ופסנתר. אורח מיוחד, דן תורן.

שאלתי את דן איך המחשבות "הרציניות" האלה חיות בכפיפה אחת עם חוש הומור ציני ליצני שיכול לשבור כל שגרה ומתח? "אני לא רואה בזה דיסוננס, אלא שני דברים שהולכים יחד ושואבים מאותו המקום. גם להומור וגם לרצינות יש תפקיד חשוב בהתמודדות עם אנשים, עם העולם ועם עצמך, ואצלי האחד לא יכול להתקיים בלי השני, ובעצם משלים אותו. אני מסוגל וחשוב לי לעסוק במחשבות העמוקות, להתלוצץ, לשאול אם יש אלוהים... והכל מתרוצץ לי בראש ביחד" הוא משיב בחיוך רציני. "מצחיק לא"?

לשאלתי כיצד מחשבות על עצבות, קשרים מורכבים ודימויים פואטיים עשירים כל כך מתרוצצים בראש כל כך צעיר, דן השיב:  "יכול להיות שזה קשור להתבגרות מוקדמת. אני חושב שהשירים שלי מבטאים תחושות של אנשים בוגרים, אבל גם של הרבה אנשים בגילי. בסופו של דבר בכתיבה אני מנסה להציג את הדברים כמו שהם נראים מנקודת המבט האישית שלי, וכל אחד מתחבר אליהם ומרגיש אותם בצורה אחרת".

"לא בוכה בסרטים לא מעז לאהוב
לא עושה פרצופים לתינוק ברחוב
רגע פה רגע שם מבזיק ונעלם
אני רק משחק בן אדם

אני פוחד להתעורר יום אחד ולגלות
שאני בכלל לא מי שתכננתי להיות
שכולם התפזרו ואבא הזדקן
שאולי אי אפשר לתקן" (דן ינאי)

מה מעסיק יוצר ואמן צעיר כמו דן ינאי? מחשבות עמוקות, הרמוניות עשירות וקטעי הנחיה "קורעים" מצחוק. כל זה צפוי לנו במופע הקרוב של דן ינאי. חוויה מומלצת.

שבת, 2 בפברואר, בשעה 20:30 במועדון "אוזן  בר" בתל-אביבדן ינאי שר: את חיה איתו | צולם בהופעה חיה ב"אוזן בר"


שלכם,

יורם בר-סלע

לפרטים על הכותב:  הקליקו כאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר את תגובתכם, כאן