31.3.2011

לצאת מהקופסה 3 – עיצוב קופסאות צבע לתרומה חברתית

מתחם התעשייה והמסחר של בני ברק, אולי אף פעם לא ראה ציבור כזה גדול של אנשים בשעות הערב. מאות אנשים התקבצו אתמול בערב בבית טמבור, לפתיחה חגיגית של תערוכת "לצאת מהקופסה-3". מביני דבר יכולים לשער, שתערוכה זו מתקיימת אחרי ש"לצאת מהקופסה 1 ו-"2 סומנו כהצלחה. מעצבים צעירים וותיקים, חובבי עיצוב וסתם מתעניינים, הגיעו... כדי לראות קופסאות פח.

זה הפרוייקט השלישי של עמותת "לצאת מהקופסא" שהציבה לה יעדים לא קלים:

  • להגביר את המודעות לעיצוב בקרב האוכלוסייה הישראלית.
  • לתת למעצבים ישראלים צעירים במה, כלים והזדמנויות ליצירה, למידה ועשייה משותפת.
  • לקדם מטרות חברתיות שונות באמצעות עשיית המניבה הכנסה כספית.
במסגרת שלושת הפרויקטים, נערכה תחרות בין יוצרים שעיצבו קופסאות פח.

  • הסדרה הראשונה של קופסאות פח הוקדשה לנושא חגיגות 100 שנים לתל-אביב . ההכנסות שנאספו ממכירת הקופסאות הזוכות, נתרמה לעמותת "קו הזינוק" המסייעת לפיתוח הנוער בישובי הפריפריה.
  • סידרה שנייה של קופסאות עוצבה לרגל חגיגות 80 שנה לסוכנות היהודית ברוח ישראל והקשר היהודי. הקופסאות נמכרו בארץ ובחו"ל. כל ההכנסות נתרמו לפרויקט "
    כנפיים" המסייע לחיילים עולים בודדים להשתלב בארץ לאחר שירותם הצבאי.
  • "לצאת מהקופסא 3" עוסקת בנושא צבע לרגל 75 שנה לחברת טמבור, והתמקדה בצבעים ופגמנטים. העמותה הפיקה על בסיס 10 העיצובים הזוכים, מהדורה מוגבלת ובלעדית של 20,000 קופסאות למכירה. הקופסאות בצורת פח צבע (ללא צבע כמובן) והן ימכרו לקהל הרחב בחנויות נבחרות וביריד האמנות הגדול בישראל "צבע טרי". כמו כן, הקופסאות יימכרו לקהל הרחב באירוע השנתי בשדרות בן גוריון. ההכנסות ממכירת הקופסאות יתרמו לתוכנית "מעצבים לעתיד" – תכנית חדשה של עמותת "לצאת מהקופסא" שמטרתה להקנות לבני נוער בסיכון, כלים מקצועיים אשר יתנו להם הזדמנות להשתלב בתחום העיצוב בעתיד.
הרשימה המכובדת של חברי ועדת השופטים, מעידה על קבלתה של עמותת "לצאת מהקופסה" כחברה מכובדת בקהילת העיצוב בישראל: גלית גאון – אוצרת מוזיאון העיצוב והקומיקס בחולון, דן ריזינגר – מעצב גרפי וחתן פרס ישראל לעיצוב, חדווה אלמוג – מנכ"ל ועורכת מגזין בניין ודיור, מיכל נעים – ממייסדי עמותת "לצאת מהקופסא", נגה שימל – יו"ר אגודת המאיירים, ניבה יחיאב – אדריכלית ומנהלת העיצוב ב"טמבור" ושלושת הדובים – סטודיו למיתוג, עיצוב גרפי ומולטימדיה.


"... שיהיה מצויין. שיהיה מקורי" אומרת גלית גאון לגבי הקריטריונים לבחירת הזוכים, ומוסיפה: "לקופסה צריכה להיות משמעות. אנשים צריכים לאהוב אותה כדי לשמור אותה. אם מצליחים לעורר רגש, אמפתיה ואהבה, זה זוכה".


עשרת הזוכים בתחרות: איתן בן נון, במאי סרטים ומאייר, מתכוון שיסובבו את הפחית שלו ויראו את הדמויות שאייר כמו סרטון אנימציה.

"אין כמו הרגע הראשון בו אתה יושב מול פני הדף הריק, אוחז בעיפרון ויוצר את הקו ראשון מתוך בליל רעיונות המסתובבות בראשך- יוצר יש מאין" אומר איתן ומוסיף: "רק עכשיו אחרי השלמת העבודה אני מתפנה להביט בא כזר ולהבין מדוע דווקא זאת התוצאה". בחודש הקרוב, יוצגו 10 העיצובים הזוכים בבית טמבור. כדאי לראות. היוזמה מרגשת ופחיות הצבע משמחות את הלב בצבע ורעיונות מקוריים. קנו את הפחיות המעוצבות. כך תוכלו לחייך בכל פעם שתעברו לידן בבית או במשרד, וליהנות מהמחשבה שתרמתם, ולו מעט, לקידום חברתי בישראל.

שלכם,
יורם בר-סלע

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר את תגובתכם, כאן